Wycieczka do Grybowa - "Małopolski Szlak Architektury Drewnianej"
Wycieczka do Grybowa na zwiedzanie „Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej” oraz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie w dniach 14 -17 maja 2019 r.
Wycieczka obejmuje :
- w dniach 14 – 16 maja zwiedzanie Grybowa oraz najcenniejszych obiektów Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, malowniczych kościołów, pięknych cerkwi, dzwonnic, staropolskich dworów i skansenów, należących do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej (w tym wielu obiektów znajdujących się liście światowego dziedzictwa UNESCO.
- w dniu 17 maja zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.
Zbiórka: 14 maja godz.7:15 - Pl. Politechniki . Wyjazd: godz. 7:30
Liczba miejsc 49 osób.
Cena wycieczki 490 zł/osoba
Do dnia 2 kwietnia należy wpłacić 200 zł zaliczki, resztę do dnia 30 kwietnia - brak wpłaty zaliczki skutkuje wykreśleniem z listy uczestników.
Ww. cena obejmuje wszystkie koszty realizacji wycieczki (transport autokarem, koszty ubezpieczenia, zakwaterowanie w pawilonach Ośrodka Politechniki Warszawskiej w Grybowie (pokoje 2 osobowe z łazienkami), całodniowe wyżywienie w Ośrodku, zwiedzanie z przewodnikiem kolejnych obiektów oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na przejazd kolejkami: gondolową i na Górę Parkową w Krynicy)
Powrót do Warszawy 17 maja na Plac Politechniki ok. godz. 20-tej
Zapisy:
- osobiście w sekretariacie UTW, p. 220 Gmach Główny PW;
- emailowo : utw@pw.edu.pl
- telefonicznie : 22/234146
Przy zapisie należy podać nr PESEL, prosimy również o informację dot. wspólnego zakwaterowania w pokojach.
Uwaga: wycieczka się odbędzie pod warunkiem zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych do dnia 10 kwietnia br.
Program wycieczki
Zakwaterowanie w Grybowie w pawilonach Ośrodka Politechniki Warszawskiej w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienkami.
Śniadania i kolacje w formie bufetu.
14 maja w Grybowie, po obiedzie możliwość zwiedzenia w miasteczku i najbliższej okolicy: Muzeum Parafialne, wytwórnia piwa, Bazylika, Dwór Hoschów, Synagoga.
15 maja: Szymbark - Kasztel i Skansen Wsi Pogórzańskiej; Owczary - Cerkiew pw. Opieki Bogurodzicy NMP (UNESCO); Sękowa - Kościół pw. św.św. Apostołów Filipa i Jakuba (UNESCO); Przeł. Małastowska - cm. wojenny nr. 60 (I wojna Światowa); Kwiatoń - Cerkiew św. Paraskewy (UNESCO); Wysowa - spacer po uzdrowisku.
16 maja - Brunary - Cerkiew pw. św. Michała Archanioła (UNESCO); Krynica-Zdrój - spacer po uzdrowisku, wyjazd kolejką na Górę Parkową; wyjazd kolejką na Jaworzynę Krynicką; Powroźnik - Cerkiew pw. św. Jakuba (UNESCO)
15 i 16 maja przewidywany czas wycieczek ok. 8 godz. Obiad po powrocie do ośrodka. Po obiedzie, do kolacji możliwość relaksu na terenie Ośrodka lub zwiedzania okolicy.
17 maja – wyjazd z Grybowa po śniadaniu ok. godz. 9, w trakcie powrotu do Warszawy ok. godz. 12 wizyta w Zespole Historii Drogownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad w Szczucinie. Jest tam muzeum polskich drogowców działające od ponad 30 lat w ramach stowarzyszenia Nord-Balt Road Museums. Na unikatowej ekspozycji prezentowany jest zbiór ponad 100 zabytków drogownictwa, maszyn i narzędzi, pamiątek drogowych, mogący konkurować ze zbiorami wielu muzeów techniki w zakresie drogownictwa w Europie. Prezentowany jest również historyczny rozwój nawierzchni oraz oryginalne elementy dróg.
Po pobycie w muzeum obiad. Powrót do Warszawy ok. godz. 20.